DEFENCE DEO ACTIVE 96H tube 50 ml

L1,300

Ka stok

In Stock

SKU: 13945

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kontrollon djersën, duke siguruar efektshmëri të deodorantit deri në 96 orë.

Është ideal në rastet e djersitjes së tepërt (hiperhidroza) dhe erës së pakëndshme (bromidroza).

I përshtatshëm edhe për duar dhe këmbë. Përdorim i jashtëm.

permban

  • Klorohidrati i aluminit: rregullon djersën duke punuar sipërfaqësisht në nivelin e kanaleve sekretuese të gjëndrave të djersës.
  • Zinku PCA: kripë e përbërë nga zink dhe acid pirolidon-karboksilik (PCA), një komponent fiziologjik i Faktorit Natyror Hidratues (NMF). Kombinon vetitë astringente të zinkut me vetitë hidratuese të PCA.
  • Sistemi me çlirim të ngadaltë (zeoliti): përdoret për të kapsuluar parfumin, duke shmangur kështu kontaktin e drejtpërdrejtë me lëkurën dhe duke zgjatur ndjenjën e freskisë dhe mirëqënies.
  • Allantoin: ka efekte mbrojtëse dhe qetësuese.

Ingredientët: aqua (water), aluminum chlorohydrate, PPG-15 stearyl ether, triethyl citrate, methylpropanediol, cetearyl alcohol, steareth-2, steareth-21, glycerin, calcium/magnesium/zinc hydroxyapatite, caprylyl glycol, C10-18 triglycerides, tapioca starch, morinda citrifolia callus culture lysate, tocopheryl acetate, undecane, dimethyl phenylbutanol, calcium chloride, clay minerals, zinc PCA, cellulose gum, tridecane, phenylpropanol, citric acid, propanediol, ethylhexylglycerin, 1,2-hexanediol, xanthan gum, maltodextrin, tocopherol, parfum (fragrance).

perdorimi

Aplikojeni në një shtresë të hollë në lëkurën e pastruar. I përshtatshëm për sqetulla, duar dhe këmbë.

paketimi

50 ml.