Hyaluronic Acid 100 mg Liquid

L5,100

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10792

Pershkrimi i produktit

Acidi Hialuronik është një përbërës i pranishëm në çdo ind të trupit, me përqendrime më të larta tek indet lidhore të tilla si lëkura dhe kërcet. Acidi Hialuronik është një përbërës i rëndësishëm i lëngjeve të artikulacioneve, ku shërben si lubrifikant dhe ruan artikulacionet nga forcat shtypëse. Formula përfshin vitaminë D dhe nutrient të tjerë të cilët luajnë një rol të rëndësishëm në shëndetin e artikulacioneve.

specifikime

  • 100 mg për dozë
  • Lubrifikon artikulacionet
  • Plus vitamina dhe aminoacide
  • I ëmbëlsuar me Xylitol
  • Me shije fruta pylli

perdorimi

1 lugë gjelle, 1 ose 2 herë në ditë. Mund të përzihet me ujë ose lëng. Tundeni para përdorimit.

paketimi

473 ml

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 20 Kalori 20
Totali Karbohidrateve 5 g 2%*
Xylitol 2 g *
Natrium 10 mg <1%
Vitaminë A (si Palmitat Retinili) 1,000 IU 20%
Vitaminë D (si Ergokalciferol) 400 IU 100%
Vitaminë E (si Tokoferol d-alpha) 30 IU 100%
Acid Hialuronik (nga Hialuronat natriumi) 100 mg *
L-Prolinë (Formë e lirë) 100 mg *
L-Lizinë (nga HCL L-Lizine) 100 mg *

perberes te tjere

ujë i dejonizuar, glicerinë bimore, xylitol, acid citrik, sorbat potasiumi, shije natyrale dhe vitaminë E nga soja jo-OMG.