ABSOLUTE SERUM 30 ML

L5,200

Ka stok

In Stock

SKU: 10220

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum me efekt 72 orë, i cili lufton të gjitha shenjat e plakjes. Kombinimi i përbërësve aktiv special siguron një efekt antirrudhë 360°.

Efektet dhe karakteristikat:

 • Efekt antirrudhë.
 • Efekt kundër ndotjes.
 • Mbron lëkurën nga rrezet UVA/UVB dhe IR.
 • Mbron lëkuren nga drita blu (ekrani i tabletit, kompjuterit, celularit dhe televizorit).
 • Siguron hidratim intensiv që zgjat deri në 72 orë.
 • Mbron barrierat e lekurës.
 • Mbron lëkurën nga stresi oksidativ.
 • Rikthen volumin e lëkurës.
 • Përmirëson prodhimin e fibrave të elastines.

Permban

 • Peptide Matrixyl Synthe 6 ®- stimulojnë sintezën e 6 komponenteve më të rëndësishëm të matricës së lëkurës, duke berë kështu të mundur reduktimin e thellësisë së rrudhave dhe rikthimin e volumit të lëkurës si dhe ndihmon në prodhimin e fibrave të elastinës.
 • Ekstrakti i Kamelias se kuqe mbron lëkuren nga ndotja.
 • Ectoin®, nje mbrojtes special kundër rrezeve UVA/UVB.
 • Venuceane®mbron lekurën nga rrezet IR.
 • Kakao e cila mbron lëkurën nga drita blu (ekrani i tabletit, kompjuterit, celularit dhe televizorit).
 • Pentavitin™ siguron një hidratim të gjatë 72 orë dhe mbrojtje të shtresave siperfaqesore të lëkurës.
 • Acidi hialuronik me vargje të shkurtra e të gjata siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.
 • Ekstrakti Edelweiss mbron lekurën nga stresi oksidativ.

Perdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurë të pastër dhe të thatë.

paketimi

30 ml.