DEFENCE XAGE EYE LIFT

L2,950

Ka stok

In Stock

SKU: 3008

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem për qeskat e krijuara poshtë syve. Perthithet lehtësisht nga lëkura dhe është ideal për tu përdorur si bazë për make up-in. Testuar oftamologjikisht edhe tek sytë më të ndjeshem si dhe për personat që mbajnë lente.

Serum për zonën e syve, kundër rrudhave, me efekt lifting. Lufton qeset dhe rrathet e zinj të krijuar poshtë syve. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurave. I testuar oftamologjikisht.

permban

Rejuvenate SGF™: Kompleks me përberes të vecantë, duke përfshire matrikine, sakaride të prodhuara bioteknologjikisht dhe ekstrakt të pastër të krokodit, që stimulojnë clirimin e faktorëve kryesorë të rigjenerimit të lekurës, duke rritur keshtu aktivitetin e fibroblasteve dhe biodisponueshmërinë e kolagjenit natyror, elastinës dhe acidit hialuronik.

Ekstrakt  Plankton: Efekt dekogjestant. Ka veti vazoprotektive të cilat ndihmojnë në minimizimin e rrathëve të zinj poshtë syve.

Biopolimer i proteinave te bajames së ëmbël: Formon një rrjetë tre-dimensionale që krijon një film të vazhdueshëm, elastik dhe të butë mbi lëkurë i cili përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës dhe zbut rrudhat.

perdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës.

paketimi

15 ml