DEFENCE MY AGE PEARL INTENSIVE REVITALISING SERUM 30 ml

L3,920

Ka stok

In Stock

SKU: 13944

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Trajtim intensiv i përqëndruar me 10% Vitaminë C e cila jep shkëlqim të menjëhershëm dhe një pamje më të freskët dhe më rrezatuese.

Ditë pas dite përmirëson strukturën e lëkurës dhe rrit elasticitetin.

Teksturë ultra e lehtë me përthithje të menjëhershme, pa aromë. I përshtatshëm per moshën 40 vjec.

permban

10% vitaminë C në formë të stabilizuar: me veti të forta antioksiduese, mbron lëkurën nga stresi oksidativ. Gjithashtu promovon sintezën e kolagjenit të lëkurës, për një lëkurë më të fortë dhe më elastike, dhe e bën lëkurën rrezatuese dhe të njëtrajtshme.

Skin Firming Complex – një kompleks i veçantë i përbërësve aktivë: – Polisakaridi nga farat Cassia: me efekte anti-stres, ribalancon nivelet e kortizolit në lëkurë dhe nxit sintezën e kolagjenit dhe acidit hialuronik.

Përbërës aktiv nga manaferrat Schisandra: nxit vitalitetin e qelizave të lëkurës, rrit rezistencën ndaj stresit oksidativ dhe mbron strukturat e lëkurës nga ROS

Ingredientët: aqua (water), 3-O-ethyl ascorbic acid, methylpropanediol, pentylene glycol, betaine, dimethyl isosorbide, 1,2-hexanediol, lactobacillus ferment, schizandra sphenanthera fruit extract, xanthan gum, cassia angustifolia seed polysaccharide, maltodextrin, trisodium ethylenediamine disuccinate.

perdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë pas pastrimit përpara se të përdorni kremin për fytyrën. Shmangni zonën e syve.

paketimi

30 ml.