Ashwagandha 450 mg Veg Capsules

L2,220

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11251

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kjo bimë përdoret si tonik herbal dhe si adaptogjen që ndihmon organizmin të përshtatet dhe të përballojë stresin e përkohshëm. Ashwagandha (Withania somnifera) është një bimë e cila përdoret kryesisht në mjekësinë herbale indiane (Ayurveda). Gjithashtu, studimet tregojnë që Ashwagandha ndihmon në mirëmbajtjen e një sistemi imunitar të shëndetshëm.

perdorimi

1 kapsulë, 2 deri në 3 herë në ditë.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Ekstrakt Ashwagandha (Withania somnifera) (Rrënjë) (min. 2.5% withanolide në total - 11 mg) 450 mg *

perberes te tjere

Hipromelozë (kapsulë celuloze), miell orizi, stearat magnezi (origjinë bimore).