Beta 1,3/1,6- D -Glucan 100 mg Veg Capsules

L2,800

Ka stok

In Stock

SKU: 11754

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suport per aktivitetin normal qelizor. Me kerpurdha Maitake.

Beta 1,3/1,6-D-Glukan është një karbohidrat bioaktiv i derivuar nga muri qelizor i qelizave Saccharomyces cerevisiae, të njohura ndryshe si maja. Studimet shkencore kanë treguar se majaja e derivuar nga Beta-Glukan mund të ndërveprojë me disa qeliza të imunitetit, përfshirë ato në zorrë të lidhura me indin limfoid (GALT). GALT ekziston në traktin intestinal dhe luan një rol kritik në mirëfunksionimin e sistemit imunitar. Kjo formulë përmban dhe kërpurdha Maitake për efikasitet më të lartë.

perdorimi

1 kapsulë, 1 ose 2 herë në ditë.

paketimi

90 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Pluhur Beta- 1.3/1.6 D-Glukan (nga Saccharomyces cerevisiae) 100 mg *
Pluhur kërpurdhe Maitake 160 mg *

perberes te tjere

Celulozë (kapsula), pluhur celuloze, stearat magnezi (origjine bimore) dhe silicë.