Glutathione 500 mg Veg Capsules

L3,300

Ka stok

In Stock

SKU: 10780

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Formë aktive e reduktuar me përthithje optimale (GSSG)
  • Me ekstrakt Milk Thistle dhe Acid Alfa Lipoik

Glutationi është një molekulë e vogël peptide e përbërë nga 3 aminoacide: Cisteinë, Acid Glutamik dhe Glicinë. Glutationi prodhohet në mëlci dhe përfshihet në shumë funksione biologjike si metabolizimi i toksinave, funksioni i sistemit imunitar, mbrojtja ndaj dëmeve oksidative të qelizave dhe riciklimi i vitamës E dhe C.

perdorimi

1 kapsulë në ditë, mundësisht me stomakun bosh.

paketimi

30 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Glutation (Formë e reduktuar) 500 mg *
Ekstrakt nga fruta dhe fara Milk Thistle (Silybum marianum) (I Standartizuar në 80 mg Flavonoide Silimarine) 100 mg *
Acid Alfa Lipoik 50 mg *

perberes te tjere

Hipromelozë (kapsulë celuloze), mikrokristalinë celuloze, stearate magnezi (origjinë bimore), dioksid silikoni.