Glutathione 250 mg Veg Capsules

L3,850

Ka stok

In Stock

SKU: 10410

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Formë aktive e reduktuar me përthithje optimale (GSSG)
  • Suport detoksifikues
  • Mbrojtje nga radikalet e lira

Glutationi është një molekulë e vogël peptide e përbërë nga 3 aminoacide: Cisteinë, Acid Glutamik dhe Glicinë. Glutationi prodhohet në mëlci dhe përfshihet në shumë funksione biologjike si metabolizimi i toksinave, funksioni i sistemit imunitar, mbrojtja ndaj dëmeve oksidative të qelizave dhe riciklimi i vitamës E dhe C.
Ky produkt përmban Glutation në formë aktive të reduktuar për përthithje optimale.

PERDORIMI

1 kapsulë në ditë, mundësisht me stomakun bosh.

PAKETIMI

60 kapsula

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Setria™ Glutation (Formë e reduktuar) 250 mg *

PERBERES TE TJERE

Miell orizi, polisaharide bimore (kapsulë) stearat magnezi (me origjinë bimore) dhe silic.