POLY GSH CREAM ANTIAGE SPF 30

L9,500

Ka stok

In Stock

SKU: 13423

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem antirrudhë i krijuar për të përmirësuar mbrojtjen e lëkurës dhe për të parandaluar plakjen e shkaktuar nga rrezatimi UV, IR dhe drita blu. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

  • I testuar për nikelin
  • Pa konservantë
  • Pa parfum
  • Pa gluten

Permbajtja

POLIDATIN me veti antioksidante dhe antirrudhë

GLUTATHIONI punon për të vendosur ekuilibrin redoks brendaqelizor

KARNOZINË një dipeptid që kundërshton formimin e AGE-ve, nënprodukteve të glikooksidimit

PERDORIMI

Aplikojeni kremin në mëngjes në fytyrë dhe qafë duke e masazhuar butësisht. Lëreni disa çaste që kremi të përthithet përpara se të vazhdoni me aplikimin e ndonjë produkti tjetër.

Ingredientët: aqua (water), dicaprylyl carbonate, coco-caprylate, ethylhexyl salicylate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, glycerin, butylene glycol, ethylhexyl triazone, cetearyl alcohol, glyceryl stearate citrate, lauroyl lysine, disteardimonium hectorite, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, acrylates/C12-22 alkyl methacrylate copolymer, niacinamide, caprylyl glycol, sodium stearoyl glutamate, glycinesoja oil (glycine soja (soybean) oil), tocopheryl acetate, xanthan gum, dimethicone, arginine, oryza sativa extract (oryza sativa (rice) extract), carnosine, oryza sativagerm extract (oryza sativa (rice) germ extract), polyglyceryl-6 laurate, polyglyceryl-3 diisostearate, PPG-4-ceteth-20, polyglyceryl-10 oleate, polydatin glucoside, glutathione, ceramide NG, caprylhydroxamic acid, honokiol, magnolol, coco-glucoside, citric acid, dipropylene glycol, sorbitan palmitate, disodium lauryl sulfosuccinate, tocopherol, CI77491 (iron oxides), triethoxycaprylylsilane, trisodium ethylenediamine disuccinate

PAKETIMI

50 ml.