DEFENCE MY AGE PEARL REVITALISING DAY CREAM 50 ml

L3,550

Ka stok

In Stock

SKU: 13942

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem dite i cili nxit vitalitetin dhe kundërvepron me shenjat e para të plakjes së lëkurës. Aromë delikate e freskët lulesh.

PERMBAN

Skin Firming Complex –  një kompleks i veçantë i përbërësve aktivë: – Polisakaridi nga farat Cassia: me efekte anti-stres, ribalancon nivelet e kortizolit në lëkurë dhe nxit sintezën e kolagjenit dhe acidit hialuronik.

Përbërës aktiv nga manaferrat Schisandra: nxit vitalitetin e qelizave të lëkurës, rrit rezistencën ndaj stresit oksidativ dhe mbron strukturat e lëkurës nga ROS. Peptid Riaktivizues: gjatë pushimit të natës, ai nxit metabolizmin e energjisë qelizore dhe mbështet ritmin cirkadian të lëkurës, duke favorizuar kështu procesin e rinovimit natyral të epidermës.

Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare: depërton në shtresat e epidermës, duke ruajtur nivelin e duhur të hidratimit.

PERDORIMI

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë pas pastrimit. Shmangni zonën e syve.

PAKETIMI

50 ml.