Thermo Peel Mask Cranberrt

L5,940

S’ka stok

Out of stock

SKU: 13204

Pershkrimi i produktit

Maskë me efekt peeling termik për zbutjen e lëkurës. Me përbërësit natyralë të boronicës së kuqe.

Perdorimi

Aplikoni nje sasi te vogel ne lekure dhe masazhoni me majat e gishtave. Lëreni të qëndrojë në lëkurë për 5-10 minuta.

Permbajtja

  • Kaolinë: Efekt ngrohes dhe absorbues.
  • Panthenol: Qetëson lëkurën dhe rigjeneron.
  • Ekstrakti i boronicës së kuqe: I pasur me polifenole dhe tokotrienole, duke siguruar fuqinë e tij të jashtëzakonshme si një pastrues radikal; Përmbajtja e omega 3 dhe 6 (acidet yndyrore të pangopura) mbron aftësinë e ruajtjes së lagështisë së lëkurës, vetitë e saj antimikrobike luftojnë papastërtitë.
  • Granulat boronicë: shërben si eksfoliues.
  • Vaji i farës së rrushit: Zbut, rigjeneron dhe ka efekt lifting.
  • Zeoliti: Aluminosilikate të hidratuara, kristalore (të përbëra nga oksidi i aluminit dhe silici), të cilët shfaqen si nënprodukte të shkëmbinjve vullkanikë si rezultat i ndryshimeve hidrotermale. Gjeneron një efekt termik të përkohshëm në lëkurë.

paketimi

300 gr.