TXA CLAR ANTI-DARK SPOTS

L10,400

Ka stok

In Stock

SKU: 13419

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulë e koncentruar kundër njollave të errëta. Ndihmon në parandalimin dhe korrigjimin e hiperpigmentimit në lëkurë, redukton njollat e errëta dhe përmirëson shkëlqimin e saj.

PERMBAN

ACID TRANEKSAMIK (1,9% TXA)– rregullon sintezën e tirozinazës, enzimave të përfshira në melanogjenezë.

NIACINAMID– pengon transferimin e melaninës së tepërt nga melanosomet në keratinocitet.

PERDORIMI

Pas pastrimit të lëkurës, aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Masazhojeni butësisht dhe lëreni disa minuta të përthithet. Shmangni përdorimin në rast te lëkures së ndjeshme.

PAKETIMI

30 ml.