TXA CLAR ANTI-DARK SPOTS

L10,400

Ka stok

In Stock

SKU: 13419

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulë e koncentruar kundër njollave të errëta e bazuar në ACIDI TRANEXAMIC dhe NIACINAMIDE. Ndihmon në parandalimin dhe korrigjimin e hiperpigmentimit në lëkurë, redukton njollat e errëta dhe përmirëson shkëlqimin e saj.

  • E testuar për nikelin
  • Pa konservantë
  • Pa parfum
  • Pa gluten

PERMBAN

ACID TRANEKSAMIK (1,9% TXA)– rregullon sintezën e tirozinazës, enzimave të përfshira në melanogjenezë.

NIACINAMID– pengon transferimin e melaninës së tepërt nga melanosomet në keratinocitet.

Ingredientët: aqua (water), pentylene glycol, glycerin, triethylhexanoin, steareth-21, butyrospermum parkii butter (butyrospermum parkii (shea) butter), myristyl myristate, tranexamic acid, niacinamide, prunus amygdalus dulcis oil (prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil), lauroyl lysine, 1,2-hexanediol, mandelic acid, cetearyl alcohol, silica, tocopheryl acetate, ethylhexylglycerin, steareth-2, lactobionic acid, xanthan gum, carnosine, nonapeptide-1, caprylyl glycol, sclerotium gum, potassium cetyl phosphate, trisodium ethylenediamine disuccinate

PERDORIMI

Pas pastrimit të lëkurës, aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Masazhojeni butësisht dhe lëreni disa minuta të përthithet. Shmangni përdorimin në rast te lëkures së ndjeshme.

PAKETIMI

30 ml.