COSMECEUTICAL GLYCO PEEL 20%

L5,700

Ka stok

In Stock

SKU: 13416

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Peeling me acid glikolik shumë të koncentruar, i përshtatshëm për fototipe të errëta të lëkurës. Nxit rigjenerimin qelizor, e lë lëkurën e lëmuar dhe lufton plakjen e saj.

permban

ACIDI GLIKOLIK (20%) α-hidroksi acid që siguron eksfolim kimik të shtresave sipërfaqësore të epidermës.

perdorimi

Tre herë në javë, pas pastrimit të lëkurës, aplikojeni mbi fytyrë, qafë dhe dekolte, duke shmangur zonën e syve. Lëreni të veprojë për 5/10 minuta, më pas shpëlajeni mirë.

paketimi

50 tampona.