MEDILIFT PEEL 50 ML

L10,500

Ka stok

In Stock

SKU: 10685

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Peeling për fytyrën i pasur me 20 % acide frutash (acid glikolik. acid malik, acid tartarik dhe acid citrik). Ka efekt keratolitik dhe stimulon proliferimin qelizor.

perdorimi

Aplikon produktin në lëkurë të pastër me një furcë. Lëreni të veprojë për 3-20 minuta në varësi të ndjeshmërisë së lëkurës dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Aplikimi i acideve të frutave rrit ndjeshmërinë nga dielli deri në disa ditë pas trajtimit, prandaj rekomandohet përdorimi i kremit të diellit Premium Age Protector SPF 30.

paketimi

50 ml.