DEFENCE MY AGE PEARL REVITALISING NIGHT CREAM 50 ml

L3,550

Ka stok

In Stock

SKU: 13943

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem nate me Skin Firming Complex i cili nxit vitalitetin e qelizave dhe kundërvepron me shenjat e para të plakjes së lëkurës. Formuluar me Peptid Reaktivizues për të nxitur rinovimin natyral të epidermës gjatë natës.

Lëkura duket e lëmuar, e tonifikuar dhe rrezatuese dhe i jep fytyrës një pamje të rigjallëruar dhe të relaksuar. Aromë delikate e freskët lulesh.

I përshtatshëm per moshën 40 vjec.

permban

Skin Firming Complex –  një kompleks i veçantë i përbërësve aktivë: – Polisakaridi nga farat Cassia: me efekte anti-stres, ribalancon nivelet e kortizolit në lëkurë dhe nxit sintezën e kolagjenit dhe acidit hialuronik.

Përbërës aktiv nga manaferrat Schisandra: nxit vitalitetin e qelizave të lëkurës, rrit rezistencën ndaj stresit oksidativ dhe mbron strukturat e lëkurës nga ROS.

Peptid Riaktivizues: gjatë  natës nxit metabolizmin e energjisë qelizore dhe mbështet ritmin cirkadian të lëkurës, duke favorizuar kështu procesin e rinovimit natyral të epidermës.

Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare: depërton në shtresat e epidermës, duke ruajtur nivelin e duhur të hidratimit.

Ingredientët: aqua (water), dimethicone, butylene glycol, cetearyl alcohol, glycerin, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, dicaprylyl ether, octyldodecyl myristate, glyceryl stearate, nylon-12, caprylyl glycol, dimethicone crosspolymer, PEG-75 stearate, xylitol, sodium hyaluronate, cassia angustifolia seed polysaccharide, hyaluronic acid, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, schizandra sphenanthera fruit extract, xanthan gum, steareth-20, ceteth-20, nonapeptide-1, squalane, caprylhydroxamic acid, sodium hydroxide, maltodextrin, polysorbate60, sodium phosphate, sorbitan isostearate, disodium phosphate, trisodium ethylenediamine disuccinate, parfum (fragrance).

perdorimi

Aplikojeni në mbrëmje në fytyrë dhe qafë pas pastrimit. Shmangni zonën e syve.

paketimi

50 ml.