LIQUID KID’S MULTI x 8 OZ Trace Minerals

L3,750

S’ka stok

Out of stock

SKU: 14273

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Multivitaminë për fëmijë me përmbajtje të 20 vitaminave dhe mineraleve thelbësore të cilat mbështesin marrjen e bazës së përditshme të vitaminave dhe mineraleve që u nevojiten fëmijeve. Ato mbështesin rritjen zhvillimin dhe shëndetin optimal.

 

 

permbajtja

Përmbajtja: Sasia për dozim: %VD 1-3 %VD >4
Kalori 10
Karbohidrate Totale 2 g 1% 1%
Sheqernat Totale 2 g * *
Vitaminë A 750 mcg 250% 83%
Vitaminë C 100 mg 667% 111%
Vitaminë D3 24 mcg 160% 120%
Vitaminë E 20 mg 333% 133%
Vitaminë B1 1.5 mg 300% 125%
Vitaminë B2 1.5 mg 300% 115%
Vitaminë B3 12 mg 200% 75%
Vitaminë B6 5 mg 1000% 294%
Folate (375 mcg Acid Folik) 638 mcg 425% 160%
Vitaminë B12 9 mcg 1000% 375%
Biotin 70 mcg 875% 233%
Acid Pantotenik (Vit B5) 10 mg 500% 200%
Kolina 3 mg 2% 1%
Jod 50 mcg 56% 33%
Zink 2 mg 67% 18%
Selenium 1 mcg 5% 2%
Krom 11 mcg 100 % 31%
Kompleks të mineraleve gjurmë 5 mg * *
Likopen 200 mcg * *
Inositol 20 mcg * *

perdorimi

Tundeni mire para përdorimit. Përzieni me lëng, ujë ose pije të tjera për rezultate më të mira. Fëmijët e moshës 4-12 vjeç marrin 1 lugë çaji në ditë, fëmijët 1-3 vjeç marrin 1/2 luge çaji në ditë.

paketimi

237 ml.