CALCIUM ASCORBATE 8 OZ-NOW

L2,310

Ka stok

In Stock

SKU: 13601

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Pluhur i pastër me vitaminë C

Vitamina C është një lëndë ushqyese e tretshme në ujë, e njohur mirë për rolin e saj jetësor në sistemin imunitar. Vitamina C është gjithashtu e nevojshme për prodhimin e kolagjenit për shëndetin e lëkurës, kockave dhe nyjeve.

perdorimi

Merrni 1/4 lugë çaji 1 deri në 3 herë në ditë.

permban

Permbajtja:
Vitaminë C (nga 1,120 mg askorbat kalciumi) 890 mg
Kalciumi (elementar) (nga 1,120 mg askorbat kalciumi) 90 mg

paketimi

227 g.