Vitamin E-400 IU MT Softgels

L1,820

Ka stok

In Stock

SKU: 10415

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Antioksidant natyral

Vitamina E është një antioksidant i rëndësishëm dhe roli kryesor është mbrotja ndaj peroksidimit të lipideve. Vitamina E mbron qelizat e trupit nga dëmet e radikaleve të lira dhe stresi oksidativ. Mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ arrihet vetëm nga suplementimi në doza më të larta, krahasuar me ato cfarë marrim në përditshmëri nga dieta jonë.

PERDORIMI

1 kapsulë në ditë gjatë një vakti

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin E (Si tokoferol D-Alpha plus Tokoferole të tjera si: D-Beta, D-Delta dhe D-Gamma (JO-GMO) 400 IU 1333%

PAKETIMI

50 kapsula

PERBERES TE TJERE

Kapsulë e butë xhelatinoze (xhelatinë bovine, glicerinë, ujë), Vaj ulliri ekstra i virgjër. Përmban sojë. (JO-GMO)