ADRENAL STRESS SUPPORT 90 VCAPS

L4,860

S’ka stok

Out of stock

SKU: 13391

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes i cili mbështet shëndetin e gjëndrave mbiveshkore. Ruan nivelin optimal të kortizolit dhe ndihmon në manaxhimin e stresit të përditshëm dhe të oreksit.

-Gjëndrat mbiveshkore ndihmojnë trupin të përgjigjet ndaj lodhjes fizike, mendore dhe emocionale përmes prodhimit të kortizolit. Kur stresi bëhet pjesë e jetës së përditshme, kortizoli sheqeri në gjak, dhe rrjedhimisht oreksi dhe pesha trupore, mund të bëhen të vështira për t’u menaxhuar.
-Adrenal Stress Support kombinon faktorët ushqyes si vitamina C, acidi pantotenik dhe kromi me Relora™ (një kombinim bimor) për të mbështetur funksionin e shëndetshëm të veshkave, për të lehtësuar stresin dhe për të promovuar modele të shëndetshme të të ushqyerit.

permban

Permbajtja: Sasia per dozim: Sasia % se vleres ditore:
Acidi Pantotenik (nga Pantotenati i Kalciumit) 10 mg 200 %
Kalciumi (nga karbonati i kalciumit dhe askorbati) 12 mg 1 %
Magnezi (nga oksidi i magnezit) 8 mg 2 %
Krom (nga glicinati i nikotinatit të kromit) 20 mcg 57 %
Relora™ (Përzierje pronësore e ekstraktit të lëvores së Magnolia officinalis dhe ekstraktit të lëvores Phellodendron amurense) 200 mg *
Ekstrakt i çajit jeshil (Camellia sinensis) (gjethe) [min. 50% EGCg (Epigallocatechin Gallate)] 90 mg *
Ekstrakt Ashwagandha (Withania somnifera) (rrënjë dhe gjethe) 20 mg *
Ekstrakt i borzilokut të shenjtë (Ocimum tenuiflorum) (gjethe) 20 mg *
Pluhur i kërpudhave Reishi (Ganoderma lucidum) 20 mg *
Ekstrakt Rodiola (Rhodiola rosea) (rrënjë) 20 mg *

perdorimi

Merrni nga një kapsulë tre herë në ditë.

paketimi

90 kapsula.