ELECTRO-VITA MIN DAILY 5 x 180 TB Trace Minerals

L9,450

Ka stok

In Stock

SKU: 13911

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Electro-Vita-Min eshtë formuluar për të siguruar një përzierje të plotë sinergjike të vitaminave thelbësore, mineraleve, ushqimeve të gjelbra, acideve yndyrore omega dhe enzimave që janë të mbushura me një spektër të plotë elektrolitesh nga Mineralet Jonike Gjurmuese për të ndihmuar në ruajtjen e shëndetit dhe energjisë optimale.

Electro-Vita-Min është origjinale me bazë ushqimore me mbi 30 vjet në treg!

 

 

 

permbajtja

Përmbajtja: Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore:
Kalori 10
Karbohidratet totale 2 g 1%
Fibrat dietike 1 g 4%
Vitaminë A 750 mcg 83%
Vitaminë C 60 mcg 67%
Vitaminë D3 10 mcg 50%
Vitaminë E 20 mg 133%
Vitaminë K 8 mcg 67%
Tiaminë 3 mg 250%
Riboflavin 2.6 mg 200%
Niacin 30 mg 188%
Vitamin B6 3 mg 176%
Folate (400 mcg Folik Acid) 667 mcg 167%
Vitamin B12 6 mcg 250%
Biotin 600 mcg 2000%
Acid pantotenik 15 mg 300%
Kolina 4 mg 1%
Kalcium 100 mg 8%
Hekur 9 mg 50%
Magnez 350 mg 83%
Zink 13.5 mg 123%
Selen 35 mcg 64%
Bakri 1 mg 111%
Magnez 1 mg 43%
Krom 60 mcg 171%
Klorur 725 mg 32%
Natrium 20 mg 1%
Potasium 100 mg 2%
Kompleks te mineraleve gjurme jonike 2.5 g *
Perzierje Bimesh, Ushqimesh dhe Enzimash (Alfalfa, Chlorella, Spirulina, Rose Hips, Kelp, Wheat Grass, Lipase Amylase, Cellulase, Protease, etc..) 245 mg *
Puder Organike Flax Seed 120 mg *
Sulfat 100 mg *
PABA (Amino- Benzoic Acid) 10 mg *
Inositol 5 mg *
Bor 2.5 mg *

perdorimi

Merrni 1-3 tableta në ditë të ndara me ushqim.

paketimi

180 tableta.