Iron Complex Veg Tablets

L1,890

Ka stok

In Stock

SKU: 10113

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Hekuri është një mineral i nevojshëm për formimin e hemoglobinës. Vitamina B12 dhe acidi folik janë të nevojshëm për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, ndërsa vitamina C është e njohur që rrit përthithjen e hekurit në traktin gastrointestinal. Iron Complex është një përzierje unike e Ferrochel® dhe bashkë-përbërësve të tij të rëndësishëm të kombinuar me elementë botanikë.

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin C (si acid absorbik) 50 mcg 56 %
Acid folik 333 mcg DFE (200 mcg acid folic) 56%
Vitamin B12 (si Cianokobalamin) 50 mg 2083
Hekur (nga Ferrochel® bisglicenat hekuri) 27 mg 150 %
Rrënjë organike nga Angelica Sinensis) 100 mg *
Mjeder (gjethja e Rubus Idaeus) 100 mg *

perdorimi

1 kapsulë cdo ditë të shoqëruar me ushqim.

perberes te tjere

Celulozë, acid stearik (origjinë bimore), kroskarmeloz natriumi, silic, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe shtresë vegjetariane.

paketimi

100 tableta