C-1000 Zinc Immune Veg Capsules

L2,430

In Stock

SKU: 12624

Find in Store

Pershkrimi i produktit

C-1000 Zinc Immune kombinon vitaminën C me zinkun për mbështetje të fuqishme të sistemit imunitar. Ky produkt përdor TRAACS™ Zinc Bisglycinate, një formë zinku që është treguar në studimet klinike se ka biodisponueshmëri superiore krahasuar me format e tjera të zinkut suplementar. Mbron nga radikalet e lira.

Perdorimi

Merrni 1 kapsulë në ditë te shoqeruara me ushqim.

 

Paralajmerime: Vetëm për të rriturit.

Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

Mbajeni larg fëmijëve.

Perberesit

Vitamina C (si acid Askorbik)                                                               1 g (1000 mg)   1111%
Zinku (elementar) (nga 75 mg zink bisglicinat)  v                           15 mg                 136%

 

Perberes te tjere:

Hipromelozë (kapsula celuloze), Hidroksipropil Celuloza, Acidi Stearik (burim vegjetal) dhe Dioksidi i Silicit.

Paketimi

90 kapsula