COMPLETE CAL/MAG 1 x 120 TB Trace Minerals

L3,000

Ka stok

In Stock

SKU: 13912

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kalcium dhe Magnez i plotë 1:1 një përzierje unike e citratit të kalciumit, malatit të kalciumit dhe një karbonat kalciumi të precipituar posaçërisht u zgjodh për përthithje maksimale.

Ne kombinuam magnezin me vitaminat C & D, bor, kalium, grejpfrut, bisht kali dhe ConcenTrace®, një kompleks prej mbi 72 minerale dhe elementë gjurmë për të ndihmuar në mbështetjen e përthithjes dhe efektivitetit të përgjithshëm të këtij suplementi ushqimor vegjetarian.

 

 

permbajtja

Përmbajtja: Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore:
Kalori 10
Karbohidratet totale 2 g 1%
Fibrat dietike 1 g 4%
Vitaminë C 50 mg 56%
Vitaminë D 100 mcg 50%
Kalcium 500 mg 38%
Hekur 0.65 mg 4%
Magnez 500 mg 119%
Kloride 450 mg 20%
Natrium 20 mg 1%
Potasium 125 mg 3%
Kompleks te mineraleve gjurmë jonike 990 mg *
Përzierje bimore dhe baze ushqimore (Wheatgrass, Ekstrakt i lengut, Gjethe Luleshtrydhe, Ekstrakt të farave Grapefruit, Ekstrakt të lëngut të Jonxhes, Ekstrakt te bimes Bisht i Kalit, Ekstrakt i bimës Lakërishtë. 250 mg *
Sulfat (Nga ITM dhe Sulfat Kalciumi) 65 mg *
Bor (Si Citrat Bori) 4 mg *

perdorimi

Merrni 4 tableta në ditë të ndara me vaktet.

paketimi

120 Tableta.