MULTICOMPLEX SPORT x 24 BUST

L1,200

Ka stok

In Stock

SKU: 14000

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me minerale Kalium, Magnez, Natrium dhe Klorur. Mund të përdoret nga njerëz që praktikojnë sportin për të zëvëndësuar kriprat minerale të humbura nga djerësitja.

Magnezi suporton lodhjen dhe metabolizmin normal të energjisë.

Potasiumi ruan nivele normale të presionit te gjakut dhe suporton funksionin normal të sistemit nervor dhe muskular.

permbajtja

Përmbajtja: Sasia për dozim:
Klorur 1976 mg
Natrium 900 mg
Potasium 450 mg
Magnez 75 mg

perdorimi

Treteni një bustinë në 500 ml ujë. Rekomandohet marrja e tre bustinave në ditë. Mund të konsumohet përpara, ndërmjet dhe pas aktivitetit fizik.

paketimi

24 bustina.