ZINC CITRATE 30 MG GUMMY x 60 CPS Trace Minerals

L3,100

Ka stok

In Stock

SKU: 13896

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Zinku është një mineral esencial për funksionin e shumë organeve dhe sistemeve në organizëm përfshirë sistemin skeletor, imunitar, neurologjik dhe endokrin.

Kur u zbulua mungesa e zinkut në vitet 1960, studiuesit zbuluan se sa thelbësor është ky mineral gjurmë për shëndetin.

Permbajtja

Përmbajtja: Sasia për dozim: Sasia 5 e vlerës ditore:
Kalori 20
Karbohidratet totale 5 g 2 %
Sheqernat totale 4 g **
Zink 30 mg 273 %
Natrium 10 mg <1%

perdorimi

2 kapsula xhelatinoze në ditë vetëm ose gjate vaktit.

paketimi

60 kapsula xhelatinoze.