COMPLETE CHILDRENS CHEWABLE x 60 WAFERS Trace Minerals

L3,000

Ka stok

In Stock

SKU: 13916

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Multivitaminë e plotë me shije të shkëlqyer me vitamina, minerale, minerale gjurmë dhe lëndë ushqyese thelbësore që fëmija juaj ka nevojë për të qëndruar i shëndetshëm dhe për t’u rritur i fortë.

 

permbajtja

Përmbajtja: Sasia për dozim:
Karbohidratet totale 1 g <1%
Sheqernat Totale 1 g *
Vitaminë A (Si Beta Karoten) 375 mcg 42%
Vitaminë C (Si Acid Askorbik) 25 mg 28%
Vitaminë D 5 mcg 25%
Vitaminë E 10 mg 67%
Vitaminë K 2.5 mcg 2%
Tiaminë 0.75 mg 63%
Riboflavin 0.85 mg 65%
Niacin 10 mg 63%
Vitaminë B6 1 mg 59%
Folat 316 mcg 79%
Vitaminë B12 3 mcg 125%
Biotinë 75 mcg 250%
Acid Pantotenik 5 mg 100%
Kalcium 100 mg 8%
Hekur 9 mg 50%
Jod 20 mcg 13%
Magnez 25 mg 6%
Zink 1.3 mg 12%
Selen 15 mcg 27%
Mangan 0.3 mg 13%
Krom 10 mcg 29%
Molibden 13 mcg 29%
Kompleks të mineraleve gjurmë jonike 50 mg *
Inulin 20 mg *
Bioflavnoid i limonit 5 mg *
Xhinxher 2.5 mg *
Rutin 2.5 mg *
Likopen 125 mcg *
Lutein 125 mcg *
Bor 65 mcg *

perdorimi

Fëmijët e moshës 4 vjec e sipër 2 kapsula xhelatinoze në ditë. Per fëmijet e moshes 2-3 vjec i kapsule xhelatinoze në ditë.

Paketimi

60 kapsula xhelatinoze.