MAGNESIUM CITRATE GUMMIES x 120 CPS Trace Minerals

L4,455

Ka stok

In Stock

SKU: 13894

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Magnezi mbështet funksione të ndryshme trupore, duke përfshirë shëndetin e kockave, shëndetin kardiovaskular, funksionin e muskujve, prodhimin e energjisë dhe mirëqenien mendore.

Kapsulat xhelatinoze me magnez janë një mënyrë e shijshme për të siguruar trupin tuaj me magnez, një nga mineralet më të rëndësishme në trup. Gjatë periudhave të stresit të lartë ose aktivitetit të rëndë fizik, mund të dëshironi të rimbushni trupin tuaj me magnez shtesë.

Permbajtja: Sasia për dozim: Sasia % e vlerës ditore:
Kalori 10
Karbohidratet totale 3 g 1%
Sheqernat totale 1.5 g **
Magnez 84 mg 20%

Perdorimi

Fëmijët e moshës 4 deri në 12 vjeç përtypin 1 kapsulë xhelatinoze në ditë. Për moshat 13 vjeç e lart, përtypni 1 kapsulë xhelatinoze deri në 4 herë në ditë vetëm ose gjatë vaktit.

paketimi

120 Kapsula xhelatinoze.