Magnesium 400mg Veg Capsules

L3,150

Ka stok

In Stock

SKU: 10111

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Sistem nervor të shëndetshëm
  • Esencial për funksionin e enzimave

Magnezi është një mineral esencial për metabolizmin dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përcimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave. Është një faktor i nevojshëm për funksionimin e 300 enzimave. Ndër reaksionet e katalizuar nga këto enzima janë sinteza e acideve yndyrore, sinteza e proteinave dhe metabolizimi i glukozës. Magnezi është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e balancës së kalciumit përmes efekteve të tij në gjëndren e paratiroides.

perdorimi

1 kapsulë cdo ditë.

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Magnez  (nga oksid magnezi, citrat magnezi dhe aspartat magnezi) 400 mg 95%

perberes te tjere

Miell orizi, celulozë (kapsulë), silic dhe acid stearik (origjinë bimore) Kripë, sheqer

paketimi

180 kapsula