PLANT PROTEIN COMPLEX VANILLA 2LB

L7,220

Ka stok

In Stock

SKU: 13469

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Përzierje proteinash vegane jo-OMGJ nga burimet e bizeleve, kërpit dhe quinoas. Një lugë ofron 22 gram proteina dhe zakonisht ka rreth 3,900 mg aminoacide me zinxhir të degëzuar dhe 1,800 mg argininë. I ëmbëlsuar natyrshëm me ksilitol dhe stevia, NOW® Sports Plant Protein Complex është produkti ideal proteinik për stilin e jetës tuaj aktive vegjetariane.

Permbajtja

Përmbajtja: Sasia për dozim Sasia % së vlerës ditore:
Kaloritë 140 *
Yndyrë totale 2 g 3 %*
Yndyrna të ngopura 0 g 0 %
Trans yndyrë 0 g
Kolesterol 0 mg 0 %
Natrium 300 mg 13 %
Karbohidratet totale 7 g 3 %
Fibër diete 0 g 0 %
Sheqernat totale 0 g
Përfshin 0 g sheqerna të shtuar 0 g 0 %
Xylitol 2 g
Proteina 22 g 44 %
Vitaminë D 0 mcg 0 %
Kalcium 20 mg 2 %
Hekur 1 mg 6 %
Kalium 138 mg 2 %
Aminoacidet esenciale
L-Histidine 0 544
L-Isoleucine 0 1000
L-Leucine 0 1832
L-Lizina 0 1634
L-Metionine 0 204
L-fenilalanina 0 1203
L-Treonina 0 857
L-Tryptofan 0 195
L-Valine 0 1084
Aminoacidet jo esenciale
L-Alanina 0 897
L-Arginine 0 1876
Acidi L-Aspartik 0 2576
L-Cisteinë 0 330
L-Acidi glutamik 0 3927
Glicinë 0 912
L-Proline 0 957
L-Serine 0 1143
L-Tirozinë 814

perdorimi

Cdo ditë, shtoni 1 lugë matëse në 300 ml me ujë të ftohtë, lëng, ose pijen tuaj të preferuar dhe përziejeni.

paketimi

907 g